Aki valaha vásárolt már ruhát, az valószínűleg számtalan keserű tapasztalatért is fizetett. Kivel nem fordult még elő, hogy az alapdarabnak gondolt holmi pillanatok alatt kibolyhosodott, kifakult, vagy apró lyukacskák jelentek meg az anyagon. Az egykori nagy márka darabja egy mosás után elcsavarodott, itt-ott megnyúlt. A drága bőrcipő véresre törte a lábat, a táska kapcsa egy pillanat alatt ment tönkre. A márka lenne a minőség szinonimája? És ha nem, akkor mi alapján vásároljon az, aki tudatosan szeretne jó minőségű darabokat venni, sőt, a fenntarthatóság is érdekli. Szemes Nóra személyi stylist Ár-érték arány workshopján jártam.
Ár-érték workshopon jártam
Nóra több mint 10 éve dolgozik stylistként – pályafutását divatstylistként kezdte, majd később váltott, és a személyi styling lett a fő profilja. Nem a ruhák érdeklik elsősorban, hanem a ruhákba bújt emberek, akiknek szeretné megmutatni, hogyan tudnak a színtípusuknak, testalkatuknak, életmódjuknak megfelelően csinosan, elegánsan felöltözni. Nóráról én is sokat meséltem, hiszen voltam nála is színtanácsadáson, és miután egy évig nem vásároltam magamnak se ruhát, se cipőt, se más egyéb kiegészítőt (a ruhacsere nem vásárlás!), vele mentem el vásárolni is. Kíváncsi voltam nagyon, hogyan dolgozik. Több okból is mellette döntöttem: egyrészt nagyon jól ismerem évek óta, másrészt maximálisan megbízom benne,
harmadrészt ő Magyarországon az egyetlen, aki turiba viszi az ügyfeleit, ha azok erre rábólintanak.
Szemes Nóra személyi stylist
Ha rendszeresen olvastok VOUS-t, Nóra neve tutira ismerős már nektek. Ha mégsem, olvassátok vissza korábbi közös cikkeinket!
A tél típusoknak tényleg könnyebb a vásárlás? – 4 érdekesség, amit egy színtípus-workshopon tanultam
Érdekességek, amiket valószínűleg nem tudtatok a testalkatotokról
„Jó ruhákkal a valóságot tálaljuk a lehető legjobb módon” – Interjú Szemes Nóra személyi stylisttal
A kétórás, péntek esti workshopon sok mindenről esett szó, Nórának többórányi sztorija van csak egy témakörről. Mivel a blogom a tudatos vásárlással és fenntartható divattal foglalkozik, ezért három olyan gondolatot emeltem ki, amelyek a workshop óta újra meg újra eszembe jutottak.
1. Mindegy, hogy néz ki, csak fenntartható legyen?
Sok ügyfelemnél tapasztaltam azt a hibát, hogy bár nagyon jó minőségű darabjaik vannak, nincsen kohézió ezek között.
– mondta a workshopon Nóra, akinek több mint 1000 ügyfele van az elmúlt 10 évből. Minél magasabb minőségű ruhadarabokat vásárolunk, megfelelő kezeléssel annál tovább viselhetjük őket. A fenntartható divat (inkább fenntartható stílus) egyik alapja lehet ez.
Vivienne Westwood divattervező-aktivista sokat idézett mondata is így szól: „Buy less, choose well, make it last.”
Sokat gondolkoztam azon, vajon mennyire vagyok álszent, ha a fenntarthatóságról beszélek, de közben szeretnék csinos lenni vagy jól kinézni. Végül is az lenne a legfenntarthatóbb, ha lenne néhány biopamutból, kenderből, lenből készült ruhadarabom, néhány komposztálható cipőm, egy gyapjúkabátom, meg még néhány holmim, és kész is. Ha nem szeretném beáldozni azt, hogy jól nézzek ki és jól érezzem magam a bőrömben, akkor nem vagyok eléggé környezettudatos?
Vagy elég környezettudatos vagyok-e akkor, ha közben szeretném magam csinosnak érezni, vagy olyan ruhákban járni, amelyekről tudom, hogy kihangsúlyoznak?
Nóra személyi stylist. Arra tette fel az életét, hogy az ügyfelei jól nézzenek ki. Szerinte az adott ruhadarab
2. Jó minőségű ruhák jó áron… – csak a turiban?
A folytatást ide kattintva elolvashatjátok!