Fogat mostok minden étkezés után? Szuper! Fogselymeztek is? Még jobb! Azonban nem árt, ha a nyelveteket is rendszeresen tisztítjátok, ha nem akarjátok, hogy példul fekete szőrök (!) jelenjenek meg rajta...
Tudtátok, hogy 700 különböző baktériumfaj él a szánkban? Többek között ezért is fontos a rendszeres fogmosás, fogselymezés, azonban a nyelvünk tisztításáról sem szabad megfelejtkezni. A Women's Health szerint ugyanis a nyelvünk gyakorlatilag egy szivacs, ami csak úgy szívja magába a baktériumokat. Ha nem tisztítjuk rendszeresen, annak olyan őrült következményei lehetnek, amikre nem is gondolnátok!
1. Szőrös nyelv
Nem, ez sajnos nem vicc. Ez az állapot akkor áll elő, ha a nyelvetek sörtécskéit az ételmaradékok vagy például a kávé részecskéi elszínezik, és ez ellen tartósan nem tesztek semmit – tehát nem mossátok meg a fogatokat, nem tisztítjátok a nyelveteket. Ettől a nyelvetek úgy fog kinézni, mintha sötét szőrréteg borítaná. De nyugi, ha megmossátok a fogatokat, és a nyelveteket is átsikáljátok a fogkefével, akkor ez eltűnik.
5 rossz szokás, ami árt a fogaitoknak
Nagyon fontos a fogaink egészsége, de sokszor belecsúszhatunk olyan hibás szokásokba, amik többet rontanak, mint javítanak a helyzeten. Mutatjuk, melyek ezek!
A cikket ITT olvashatjátok el.
2. Rossz szájszag
Nem, a rossz szájszag elűzéséhez nem elég, ha megmossuk a fogainkat, a nyelvünket is át kell sikálni a fogkefével! A baktériumok ugyanis a nyelvünkön is megtelepedhetnek, amik kellemetlen szagot áraszthatnak magukból. Épp ezért fontos, hogy a nyelveteket – az alsó részét is! – sikáljátok át a fogkefétekkel.
3. Kevésbé érzitek az ízeket
Ha nem tisztítjátok megfelelően a nyelveteket, akkor a baktériumok, az ételmaradékok és az elhalt hámsejtek réteget vonhatnak az ízlelőbimbóitok köré, amitől kevésbé fogjátok markánsnak érezni a különböző ízeket. A megoldás? Egy alapos fog- és nyelvmosás!