Egyszer olvastam valahol, hogy egy átlagos napon képesen vagyunk akár 5–6 különböző dolog miatt stresszelni. Aztán egyszer leteszteltem magamon a nap végén, és rá kellett jönnöm, hogy van igazságalapja a teóriának. Évről évre kicsit nagyobb a súly a vállunkon, és most az is kiderült, melyik az az életkor, amikor a legtöbb stressz ér minket.
Emlékeztek még, amikor a középiskolai felvételi előtt azt hittük, hogy ez ám az igazi stressz? Persze akkoriban ez tényleg hatalmas dolog volt, de ma visszatekintve felesleges volt az a sok aggodalom. Ezzel ma is így vagyunk, hiszen a legtöbb probléma, ami múlt héten az őrületbe kergetett minket, ma már eszünkbe se jut. Mégis, napi szinten elég sok stressz ér minket, egy kutatás pedig kiderítette, hány évesen éri ez el az abszolút csúcsát – írja a Her magazin.
Kihívás! Simítsátok ki az idegeiteket 3 hét alatt
A stressz észrevétlenül átveheti az irányítást a hétköznapjaitokban. Néha egyszerűen nincs magyarázat arra, miért szorongtok, és miért vagytok egyfolytában idegesek. A rohanó mindennapok önmagukban elegek ahhoz, hogy stressztől remegő idegbajosokká váljatok. Most azonban tehettek ellene.
A cikk folytatásáért kattintsatok IDE!
Kétezer embert megvizsgálva állapították meg, hogy a stresszfaktor 36 évesen éri el a maximumot. A legtöbb aggodalmat pedig olyanok okozzák, mint hogy elkésünk valahonnan, dugóba keveredünk, vagy ha nekünk, esetleg egy családtagunknak egészségügyi gondjai támadnak. És akkor a határidők, a súlyunk és az anyagi helyzetünk már csak hab a tortán.
Óvatosan, mert a stressznek fizikailag is súlyos következményei lehetnek!