Az emberiség – szerintem – két csoportra osztható: azokra, akik ügyelnek arra, hogy megfelelő mennyiségű vizet vigyenek be a szervezetükbe, és azokra, akik nem, viszont szeretnék a másik tábort erősíteni. Nekik segítünk most, hogy hogyan igyanak tudatosan, emellett pedig adunk pár tippet, hogy mikor, mihez, milyen vizet, és hogyan érdemes fogyasztani – mert bizony ez sem mindegy!
Nyakunkon a karácsony, ami hazánkban – az ajándékozáson túl – leginkább a óriási ̶z̶a̶b̶á̶l̶á̶s̶r̶ó̶l̶ étkezésekről szól. Pedig a túlevés nagyon nem egészséges, így érdemes többször kevesebbet enni. Emellett azzal is elkerülhetjük, hogy túl sok ételt vegyünk magunkhoz, ha étkezés előtt, esetleg az étkezések között, nem feledkezünk meg a vízivásról. Figyeljük testünk reakcióit!
Néha automatikusan akkor is eszünk, amikor valójában nem is éhesek, hanem szomjasak vagyunk. Ezt a két érzetet sokan könnyen összekeverik. Ha bizonytalanok vagytok, hogy valóban éhesek vagytok-e, döntsetek le egy pohár vizet, és várjatok pár percet, hátha elmúlik az éhségérzet.
Nem, nem véletlenül írom a vizet! Fontos, hogy tiszta, színezék- és mindenféle adalékmentes, na meg cukormentes italt fogyasszunk. Gondolom, nem mondok újdonságot, a test regenerációjához, egészségéhez, teherbírásához, vagyis elsősorban a hidratálásához nagyon fontos a víz. Nem állítom, hogy nem lehet néha üdítőket inni, de ebben az esetben is érdemesebb az ízesített vizek közül válogatni, mintsem a szupercukros, extra szénsavval dúsított változatokból.
A vízivás tehát nagyon fontos, pláne egy finom kávé után soha ne feledkezzetek meg róla! Sőt, ünnepekkor is legyen az asztalon egy pohár víz, főleg, ha lecsúszik a vacsora mellé némi alkoholos ital is, legyen az rövidital, sör, pezsgő vagy bor. A dehidratáció elkerülése végett pedig nem árt utánpótolni a szervezet vízkészletét, akár azzal is, hogy a fehér- vagy rozéborokat fröccsként fogyasztjuk. A fröccs, bár számunkra szorosan kötődik a nyárhoz, nem jelenti azt, hogy ne ihatnánk egy hosszúlépést a karácsonyi vacsora mellé. Ha azonban aggódnátok, hogy a minőségi bort felöntitek némi vízzel – ami eseteként befolyásolhatja a bor ízét –, keressetek olyan ásványvizet, ami annyira semleges ízű, hogy semmilyen szinten nem módosítja a nedűt, legfeljebb hígítja, de ez esetben pont ez lenne a cél.
A Vöslauer például ilyen.
Kiegészíti az érzékszervi, kulináris élményeket, és felfrissíti az ízlelőbimbókat.
Vagyis a fröccsökhöz, de akár két étkezés között is érdemes tenni vele egy próbát.
Tippek, hogy soha ne feledkezzetek meg a napi folyadékbevitelről:
Ezek után nem lehet több kifogás!
A cikk megjelenését a Vöslauer támogatta.