Pezsgő, habzóbor, bor szénsavval, ki minek hívja, a cél ugyanaz. De mi is? Lazításképp isszátok a pezsgőt, vagy egy-egy buli alkalmával, hogy becsiccsentsetek tőle? Nos, az egyiket nagyon rosszul teszitek. Azt gondoljuk, hogy mindent tudunk a pezsgőről, pedig ez koránt sincs így. Jöjjenek a leggyakoribb pezsgőbakik!
1. Egyenesen öntitek az arcotokba
Csupán kicsit kell megdönteni a poharat, hogy jobban érezzétek a pezsgő zamatát, az aromákat.
2. Be akartok rúgni tőle
A pezsgő pont nem erre való. Egyrészt alacsonyabb alkoholtartalmú ital, mint pl. a bor, ezért sokat kellenne inni belőle, de sokat soha semmiből ne igyatok. Igyatok meg egy-két pohárral a vacsorához. Kellően el fog lazítani, ami amúgy a dolga is. Ha a pezsgő mégis túlcsordulna, annak garantáltan másnaposság lesz a vége.
Mítoszok a másnaposságról, amiket ideje tisztázni – eláruljuk az igazat
Mindannyian átéltük már, és mindannyian fogadkoztunk már másnap: „soha többet nem iszom”. Na igen. Az egyik legrosszabb érzés a másnaposság, főleg, ha megspékeljük a szégyenérzettel, amit másnap reggel a macskajajhoz kapunk ajándékba. Erről persze nekem fogalmam sincs, csupán városi legenda. Apropó, legendák, temérdek mítosz kering a másnaposság körül, amit ideje lenne tisztáznunk. Lássunk is neki!
A cikk folytatása ITT jön!
3. Különleges alkalmakra tartogatjátok
Öreg hiba. Bár a pezsgő az ünneplés egyik szimbóluma, ne tartogássatok csak alkalmakra. Főleg azért ne, mert állítólag ha kétszer isztok egy héten két pohár pezsgőt, az csökkenti a demencia kockázatát.
4. Egyfélét isztok
A legtöbben az édes pezsgőt szeretik, de ti próbáljátok ki a többi fajtát is. Rozé? Esetleg a szárazabb típust is érdemes elkortyolgatni – a hangsúly az elkortyolgatni szón van. Tudjátok, a cél még mindig nem a berúgás. (Soha ne legyen az!)