Az utóbbi hónapokban már három nagyobb földmozgásra került sor Olaszországban, amit aztán több ezer kisebb utórengés követett. De vajon mi okozza ezt azt egészet?
Biztosan ti is emlékeztek még arra, amikor augusztusban erős földmozgás rázta meg Olaszországot, a katasztrófának pedig több száz halottja volt. Azóta alig telt el két és fél hónap, de máris három nagyobb rengésről tudunk, amelyek 6-os erősség körül mozogtak, és óriási károkat okoztak. Ezek után valószínűleg bennetek is felmerül a kérdés, hogy vajon miért ilyen gyakoriak a földmozgások itt mostanában.
Olaszország továbbra sem nyugodhat meg: ismét megmozdult a föld
Hajnalban újabb földrengés volt Olaszországban, ráadásul ismét Perugia térségében. Szerencsére áldozatokról és jelentős károkról még nem érkezett hír.
A cikk folytatásáért kattintsatok ide!
Olaszország az afrikai és eurázsiai tektonikus lemezek határán fekszik, előbbi pedig folyamatosan halad az eurázsiai lemez alá. Így alakul ki az a földrengészóna, ami többek között Szicíliánál és az Appennini-hegységnél helyezkedik el. Évente általában 3 mm-nyi mozgásról van szó, de ezek nem fokozatosan történnek meg, hanem sokszor egyik pillanatról a másikra, ennek eredményeképp pedig jönnek a földrengések, ahogy ez az elmúlt hónapokban is történt. Szakértők szerint pedig augusztusban vette kezdetét ez az „aktív földrengéses szakasz” – írja a Daily Express.