„Épp hogy csak elkezdődött a tanév, de én máris kész káoszban találtam magamat” – meséli Alexa, aki a VOUS vendégszerzői felhívására küldte be írását. A következő sorokban Takács Alexa bevált tippjeit olvashatjátok arról, hogyan tudtok a káoszból rendszert varázsolni egyetemistaként.
Elkezdődött a tanév, egyik nap jött a másik után az egyetemen és azon kaptam magam, hogy semmire nincs időm, minden kicsúszik a kezeim közül, így muszáj voltam kitalálni valamit, hogy rendszert hozzak a mindennapokba. Káoszkirálylányok, ne aggódjatok, ez a 7 tipp tutira segíthet rajtatok!
1. Gondoljátok át előre a heti órarendet!
Praktikus, ha a hétvégén előre megnézitek, hogy fog alakulni a hét, így kiderül, mikor mire tudtok időt szakítani. Melyik nap tudtok előre főzni, mikor lesz időtök edzeni, bevásárolni, csekket befizetni, találkozni a barátokkal, végső soron akár tanulni is. Listát is lehet írni a teendőkről, nálam ez is bevált módszer, így könnyebb észben tartani a tennivalókat.
Nincs többé elfelejtett feladat! – letölthető munkaszervező káoszkirálylányoknak
Ti vagytok a káosz királynői, vagyis folyton megfeledkeztek fontos határidőkről, találkozókról és telefonszámokról? Hiába az online naptár, az emlékeztetők hada… Jó hírünk van: nincs többé lekésett meeting vagy elfelejtett fodrász! Grafikusunk, Cséfalvay Fanny szupercsinos munkaszervezőjével mindent megoldhattok. Kattintsatok IDE és töltsétek le!
2. Készítsétek el előző este a másnapi reggelit, ebédet!
Nem célszerű minden napot a pékségben kezdeni. Sokat spórolhattok, ha otthonról visztek ebédet. Nemcsak olcsóbb, de egészségesebb, mint az a rengeteg agyoncukrozott péksütemény. Ráadásul heti 3-4000 forintot tudtok megtakarítani, ha nem vesztek mindennap két kakaós csigát.
3. Használjátok ki az óraközi szüneteket!
Előfordul, hogy egy-egy óra között lehet 1-2 órányi szünet. Ezeket a szüneteket jobb, ha nem azzal töltitek, hogy hazatroliztok, mert mire hazaértek, már jöhettek is vissza. Helyette hasznosabb, ha a suli területén beültök valahova, ahol nyugodtan meg tudtok ebédelni a barátokkal vagy esetleg készülni a következő órákra.
4. Keljetek fel kicsit korábban!
Nem arra gondolok, hogy keljetek fel hajnali 5-kor. De ha eddig 7-kor ébredtetek, akkor állítsátok fél 7-re az ébresztőórát, így plusz időtök lesz elvégezni a napi tennivalókat. Többek között lesz idő tisztességes reggelit csomagolni vagy netán még egy kis salátát is összekészíteni ebédre. Jól hangzik, nem? És csak fél óra az életünkből!
5. Apránként takarítsatok!
Mivel én eléggé rendmániás vagyok, nem igazán tudok nekiállni a tanulásnak, ha körülöttem minden szanaszét hever. De idő hiányában egy délután alatt nem tudom kitakarítani az egész lakást, így kár is ezzel a céllal nekivágni az egésznek. Azonban ha apránként, mindig csak egy kis területet takarítok ki a lakáson belül, akkor helyreáll a lelki egyensúlyom és nem fog péntekre szaladni az egész lakás. Próbáljátok ki!
6. Szakítsatok időt a mozgásra is!
Tudom, egy fárasztó nap után a hátunk közepére se kívánjuk a mozgást, de higgyétek el, csodát tud művelni, ha a nap végén egy kis időt szántok rá. Azon kívül, hogy csinosak lesztek, még a tanulás is hatékonyabban fog menni tőle. Természetesen nem kell a legdurvább edzésekre gondolni, egy kis kocogás, torna is jó választás lehet.
7. Alvás előtt kapcsolódjatok ki!
Elalvás előtt már ne agyaljatok, próbáljatok kikapcsolódni. Ellazulhattok, ha gyertyát gyújtotok és megisztok egy bögre forró teát, olvastok, zenét hallgattok vagy kifestetek egy oldalt a felnőttszínezőben.
Legyél te is a VOUS vendégszerzője!
Van jó témátok? LEGYETEK A VOUS VENDÉGSZERZŐI!
A VOUS-lányok olvasói cikkeket keresnek, segítsetek megtalálni a legjobbakat! 😉 Ha szívesen kipróbálnátok magatokat vendégszerzőként, van olyan történetetek, amit megosztanátok más nőkkel, akkor eljött a ti időtök!
A részletekről mindent megtudhattok ITT!