Nem kifogásokról és a mozgásról szeretnélek lebeszélni titeket, félre ne értsétek (sőt, nézzétek meg ezeket a szuper nyújtógyakorlatokat). Viszont vannak olyan körülmények, amikor a magunkra kényszerített edzés több rosszat tesz a szervezetünkkel, mint jót. A Purewow segítségével megmutatom nektek, hogy melyek ezek.
Betegség, láz
Nátha esetén a testmozgás segíthet is a betegség leküzdésében a vérkeringés javításával, viszont a láz egy teljesen más történet. A testünk ilyenkor teljes egészében harcol a betegség ellen, ezért minden energiánkra szüksége van hozzá, nem szabad ilyenkor megfosztanunk tőle. Főzzetek egy csésze teát és irány az ágy!
Fájó izomzat
Tegnap nagyon pörögtetek az edzésen és kirobbanó formában éreztétek magatokat, ma viszont megmozdulni sem bírtok, minden porcikátok sajog, ha meg kell mozdulnotok. Ilyenkor ne hirtelen mozdulatokkal tornázzatok rá, inkább sétáljatok és szépen lassan nyújtsátok le az izmaitokat. Ha ez sem segít, akkor inkább hagyjátok holnapra az edzést, és persze hallgassatok Ninára, kerüljétek ezeket a súlyos hibákat edzés után!
Alváshiány
Persze, az edzés adhat energiát, de ha egy különösen durva éjszakán vagytok túl mindössze 4 óra alvással, akkor jobb, ha kihagyjátok az utat az edzőterembe és helyette inkább ténylegesen kipihenitek magatokat.
Terhesség
Nyilvánvaló, hogy fontos fenntartani az egészséges mozgást a terhesség alatt, Pirner Alma szerint is, kivéve, amikor igazán elönt a fáradtság és az egész testet egy kellemetlen érzés tölti el. Ilyenkor inkább dőljetek le és feltett lábbal pihengessetek. Az orvosotok is ezt ajánlaná!
Kivételes randevú
Régen látott barátnőtök kivételesen ellátogat a városotokba és feltétlenül számít a jelenlétetekre. A testmozgás fontos, de nem engedhetjük, hogy a barátság rovására menjen, nem igaz? Ha tudjátok a randevú időpontját, előre elvégezhetitek a kitűzött edzést, ha pedig váratlanul toppan be a szeretett barátnő, még mindig ott a holnap.