Szóval, nekünk, nőknek vannak rituáléink. Nekem például a reggeli kávé, vagy az a tíz perc, amit az ágyam szélén ülve töltök el, miközben bámulom a szekrényt, amiben csak fekete cuccok lógnak, és azon gondolkozom, mit vegyek fel. Hál’ isten, a szín az mindig biztos.
Esténként megvan a sorrendem, amit ha betartok – márpedig betartok –, akkor boldogan fekszem le aludni. Biztos vagyok benne, hogy nektek is vannak ilyen szokásaitok, amik jó érzéssel töltenek el titeket. De ha nem, akkor most itt van öt apróság, amivel jobbá tehetitek a napotokat!
Reggeli szundi
Igen, néha tényleg van értelme tízpercenként nyomkodni a szundi gombot. „Csak még egy kicsit, még egy kicsit” – ismerős, ugye? Ha reggelente, mielőtt kiestek kimásztok az ágyból, tartotok egy ötperces kis szundiidőt, sokkal jobb kedvetek lesz. Az sem rossz ötlet, ha korábbra állítjátok be az ébresztőtöket, mint amikor valójában kelni szeretnétek. Így legalább lesz még fél órátok tovább aludni, és egyből több energiával indíthatjátok majd a napotokat.
Egészséges étrend
A Még idén! kampány még tavaly indult el, viszont azóta is nap mint nap adunk nektek tippeket és ötleteket arra, hogyan éljetek egészségesebben. A kampány mottója, hogy „csak a kisujjatokat kell mozdítanotok”, ami való igaz! Az egészséges étrend, a mozgás vagy a diétázás olyan hatással lesz rátok, amitől igazán jól érzitek majd magatokat a bőrötökben. Nem tudjátok, mi az a Még idén! kampány? Itt megtaláljátok.
Sok víz
A bőrötökért, a megfelelően működő anyagcserétekért, az egészségetekért, a szépségetekért tessék beiktatni a két liter vizet a napirendetekbe! Ha nem tudjátok, hogy fogjatok hozzá, főszerkesztőnk, Eszter kipróbálta, meg lehet-e tanulni 13 nap alatt rendesen inni. A végeredményről itt olvashattok.
A szervezet jelzései
A testünk jeleit minden esetben figyelembe kell vennünk. Ha éhesek vagytok, egyetek, ha szomjasak vagytok, igyatok. Ne halogassátok az ebédet, ne toljátok ki 11-ig a reggelit. Halljátok meg, ha a szervezetetek jelez, hiszen értetek dolgozik, nem ellenetek.
Legyetek hálásak!
Na, ezt most nem úgy mondom, mint anyáink, amikor valamit kaptunk tőlük gyerekkorunkban, és elvárták, hogy úgymond „hálásak” legyünk. Hanem úgy, hogy igenis tanuljátok meg értékelni, amitek van. Másnak talán még annyi sincs, mint nektek. És tudom, nem szabad a saját helyzetünket máséhoz hasonlítani, de néha tényleg gondoljatok bele, mennyi mindenetek megvan. Ami pedig nincs, azért csak ti tehettek!