Guidotti több évig modelleket fotózott, és olyan cégekkel dolgozott együtt, mint pl. az Yves Saint Laurent. Egy nap azonban más szemmel kezdett tekinteni a szépségre, miután meglátott egy albínó lányt a buszmegállóban. Elkezdett kutakodni a genetikai elváltozások után és rájött, hogy a legtöbbször olyan képeken ábrázolják őket a szakkönyvekben, mintha szomorúak és embertelenek lennének. Ezen szeretne változtatni – olvasható a mashable.com-on.
Ő ad nekünk helyet, engedélyt és eszközöket, hogy úgy láthassuk ezeket az embereket, ahogy ők akarják.
– mondta Joanna Rudnick, A szépség rendezője.
Rudnick azért döntött úgy, hogy filmre veszi Guidotti munkáját, mert ő maga is egy láthatatlan genetikai betegséggel küzd. Kíváncsi volt arra, hogy élnek azok, akiknek ez a betegsége látható.
Guidotti azt akarja elérni, hogy a társadalomban az emberek a különbséget egy szép, pozitív dolognak lássák.
Az emberek azt mondták, hogy inkább a belső szépségükre koncentráljon, de ő kitart amellett, hogy a külső szépségre összpontosít.
Kit érdekel a belső szépség, ezek a gyerekek gyönyörűek!
Guidotti már sok genetikai beteggel dolgozott együtt, de a dokumentumfilm két lány sorsát követi végig. Sarah Kennyt azért piszkálják az iskolában, mert Sturge-Weber-szindrómája van, Jayne Waitherát pedig az albinizmusa miatt diszkriminálják.
Rudnick pozitív változást látott a projekt résztvevőin a fotózás után:
Úgy vettem észre, hogy magasabb szintre léptek, több az önbizalmuk és kevesebb boldogtalan pillanatot élnek meg.
A film előzetese:
A képekből Los Angelesben július 24-től, valamint New Yorkban július 31-től kiállítás nyílik.